Stiklo paketas – bene svarbiausia lango dalis. Nuo jo didžia dalimi priklauso lango šviesos, šilumos ir garso laidumas. Be šviesos, pro langus į vidų patenka ir šaltis, karštis, triukšmas, bei kenksmingi ultravioletiniai spinduliai. Paprastas stiklas yra laidus šilumai, triukšmui, praleidžia beveik visą saulės šviesos spektrą, yra trapus, lengvai dūžtantis.

Stiklo paketą sudaro keli stiklai ir juos jungiantis rėmelis. Pagrindinė stiklo paketo dalis – stiklas – gali būti kelių skaidrus, laminuotas, raštuotas, tonuotas, matinis, armuotas ir t.t. Stiklui keliami reikalavimai itin aukšti: jis turi būti saugus, kuo objektyviau perteikti estetinį vaizdą, saugoti nuo šalčio, šilumos ar šviesos pertekliaus bei triukšmo. Ištobulėjus stiklų dangų technologijoms, šiuo metu gaminami stiklai, kurie ne tik apsaugo patalpas nuo saulės, bet ir užtikrina visišką skaidrumą bei itin gerą šviesos laidumą.

Stiklo paketai su selektyviniu stiklu
  • Šilumą taupantys – stiklo paketai su selektyviniu stiklu, užpildyti argonu;
  • Garsą sulaikantys stiklo paketai – panaudojamas storesnis išorinis stiklas, tai sąlygoja gerą garso ir šilumos izoliaciją;
  • Saulės kontrolės stiklo paketai – naudojamas stiklas, kuris sumažina saulės energijos pralaidumą;
  • Saugūs stiklo paketai – naudojamas laminuotas arba grūdintas stiklas, atsparus smūgiams.
    Lango termoizoliacinės ypatybės priklauso ne tik nuo stiklo, bet ir nuo stiklus sujungiančio rėmelio, kuris būna:
  • Aliumininis. Aliumininis rėmelis pasižymi gana dideliu šilumos laidumu. Jis yra tarsi „šalčio tiltas“, dėl kurio langai gali rasoti stiklo paketo perimetru iš patalpos pusės.
  • Plastikinis. Šio rėmelio šilumos laidumas yra gerokai mažesnis nei įprastinių. Šiltas rėmelis pagerina lango kokybę, sumažina rasojimo tikimybę, pailgina galimą lango naudojimo laiką.